שגיא קליין
עורך ראשי

פרטנר מציעה כרטיסי נאנו-סים ללקוחות המותג המוזל 012 מובייל
חברת פרטנר מציעה החל מהיום את כרטיס הנאנו-סים ללקוחות חדשים וקיימים של המותג המוזל "012 מובייל".

2:57 | 1.11.2012 , שגיא קליין

חברת הסלולר פרטנר תציע החל מהיום ללקוחות המותג המוזל "012 המובייל" את כרטיס הסים החדש - nano-sim, כמעט חודש וחצי אחרי שהחברה החלה להציע אותו ללקוחות Orange. המותג "012 מובייל" מצטרף להוט מובייל, גולן טלקום, פלאפון, Orange וסלקום שכבר החלו לשווק את כרטיס הננו-סים החדש. מדובר בתקן החדש של כרטיס הסים, קטן עוד יותר מכרטיס ה-micro-sim. האייפון 5 הוא המכשיר הראשון בעולם הפועל באמצעות כרטיס ננו-סים וכל מי שמתכוון להשתמש במכשיר החדש יהיה חייב להצטייד בכרטיס ננו-סים.

לקוחות חדשים של המותג המוזל "012 מובייל" יוכלו לרכוש את כרטיס הנאנו-סים באתר האינטרנט של החברה במחיר זהה לכרטיס סים רגיל - 49 ש"ח כולל משלוח עד הבית או לרכוש אותו בסניפי yellow בעלות של 33 ש"ח. הפעלת הסים לאחר הרכישה ב-yellow, מתבצעת באמצעות טופס הרישום באתר החברה.

לקוחות קיימים של המותג המוזל "012 מובייל" יוכלו לרכוש את כרטיס הנאנו-סים בסניפי yellow בעלות של 33 ש"ח או להזמין את הנאנו-סים עם שליחות עד הבית בעלות של 37 ש"ח, באמצעות צ'אט עם נציג שירות. לאחר קבלת הנאנו-סים, החלפת הסים מתבצעת באמצעות צ'אט עם נציג שירות.

גולן טלקום מציעה ללקוחות חדשים וקיימים את כרטיס הננו-סים בעלות חד-פעמית של 39 ש"ח כולל משלוח בדואר רגיל. חשוב להדגיש כי משלוח בדואר רגיל לוקח מספר ימים. משלוח הסים בדואר שליחים (תוך 24 שעות) עולה 99 ש"ח (תוספת של 60 ש"ח). לקוחות קיימים המעוניינים לבצע הזמנה צריכים להיכנס לעמוד "החשבון שלי", לבחור את הקו הרלוונטי בעמוד "קווי הטלפון שלי", ללחוץ על כפתור "שינויים ופעולות" ולבחור באפשרות "הזמנת SIM חדש" המופיעה בצד שמאל.

הוט מובייל מציעה את כרטיס הננו-סים ללקוחות חדשים וקיימים בעלות חד-פעמית של 40 ש"ח כולל מע"מ - בכל נקודות המכירה ומרכזי השירות ובמוקד המכירות הטלפוני של החברה. בשלב זה, לא ניתן להזמין נאנו-סים מאתר האינטרנט של הוט מובייל.

פלאפון מציעה ללקוחות חדשים וקיימים את כרטיס הננו-סים בעלות חד-פעמית של 49 ש"ח - בכל נקודות המכירה ומרכזי השירות של החברה. לקוחות חדשים יכולים להזמין את הננו-סים גם באמצעות אתר האינטרנט של החברה.

לקוחות Orange חדשים וקיימים יוכלו לקבל את כרטיס הננו-סים במחיר זהה לכרטיס סים רגיל - 88.2 ש"ח עלות חד-פעמית, או 4.90 ש"ח X18 חודשים.

בסלקום מציעים את כרטיס הננו-סים ללקוחות חדשים וקיימים בעלות חד-פעמית של 99 ש"ח או 3.42 ש"ח X36 תשלומים - והוא זמין לרכישה בכל ערוצי השירות והמכירה של החברה.


המפעילים הוירטואליים YouPhone, רמי לוי והום סלולר עדיין לא מציעים את כרטיס הנאנו-סים. בחלק מהמקרים, נציגי החברות חותכים את כרטיס הסים הרגיל לתצורת נאנו-סים, אך פעולה זו איננה מומלצת - כפי שמפורט בהמשך הכתבה.

הנאנו-סים תומך גם במכשירים ישנים - באמצעות מתאם

תקן ה-NanoSIM הושלם ואושר רק לאחרונה על ידי ארגון התקינה האירופי (ETSI), כדי לאפשר ליצרניות הסלולר ליצר מכשירים קטנים, קלים ודקים יותר - ולפנות מקום בתוך המכשירים לטובת רכיבים אחרים כמו מעבד או סוללה. האייפון 5 הוא אומנם המכשיר היחיד שמופעל כרגע באמצעות נאנו-סים, אך בהמשך, גם יצרניות סלולר אחרות צפויות להכריז על סמארטפונים הפועלים באמצעות נאנו-סים - כך שלא מדובר בכרטיס ייחודי לאפל. אפל היא פשוט הראשונה לאמץ את התקן החדש והיא גם לקחה חלק בתהליך התכנון והעיצוב של הסים החדש במסגרת ארגון התקינה האירופי.


הנאנו-סים כולל תמיכה לאחור, כך שיהיה ניתן להשתמש גם במכשירים בעלי חריץ micro-SIM או SIM רגיל - באמצעות מתאם. בשוק צפויים להימכר מתאמים מנאנו-סים למיקרו-סים ומנאנו-סים לסים רגיל - במיוחד עבור אותם משתמשים שמעוניינים להשתמש בכרטיס הנאנו-סים שלהם גם במכשירים אחרים, בעלי חריץ מסוג אחר.


לא מומלץ לנסות לגזור - הננו-סים דק יותר


מומלץ להשתמש רק ב-NanoSIM מקורי ואמיתי שסופק על ידי המפעיל הסלולרי ולא לנסות ולגזור NanoSIM בצורה עצמאית מסים רגיל. הנאנו-סים מאוד קטן והוא מורכב בעיקר ממגעים, כך שגזירת סים רגיל לנאנו-סים היא כמעט בלתי-אפשרית. גזירת מיקרו-סים הייתה ניתנת לביצוע בשל העובדה שהעובי של הסים הרגיל והמיקרו-סים היה זהה, אך הננו-סים הוא לא רק קטן ומינימלי יותר, אלא גם דק יותר. מדובר בפרוצדורה מורכבת מאוד הדורשת דיוק מכני ועלולה לפגום במגעים של הסים. גזירה לא מדויקת ושאינה תואמת למידות המדויקות של הנאנו-סים עלולה לגרום לשיבושים במכשיר ואף לתקיעה של הנאנו בתוך המכשיר.
כתבות נוספות

רשמית: טים קוק נחת בישראל; נפגש עם הנשיא ריבלין
שגיא קליין | 18:51 | 25.2.2015

תערוכת הסלולר העולמית - סיקור מיוחד בפוקט הישר מברצלונה
שגיא קליין | 17:07 | 23.2.2015