שגיא קליין
עורך ראשי

אפליקצית WhatsApp מגיעה גם ל- Windows Phone
אפליקציית ההודעות המפורסמת WhatsApp זמינה מעת גם למכשירי Windows Phone, מגירסה 7.5 ומעלה. הבעיה היא שאין עדיין מכשירים בשוק שמריצים את הגירסה החדשה של המערכת, שזמינה כיום בעיקר למפתחים.

5:15 | 25.9.2011 , שגיא קליין

 אפליקצית ההודעות המוכרת WhatsApp, המאפשרת לשלוח ולקבל הודעות בחינם בין משתמשי האפליקציה, מושקת היום גם למכשירי Windows Phone. האפליקציה החדשה תומכת רק בגירסה החדשה של המערכת - Windows Phone 7.5 ("מנגו"), אך הבעיה היא שגירסה זו עדיין לא זמינה לציבור הרחב. מכשירי Windows Phone 7.5 הוכרזו רק בימים האחרונים וטרם החל להימכר ומשתמשים קיימים של Windows Phone 7 טרם זכו לקבל את שדרוג התוכנה ל-7.5. בינתיים, רק מפתחים קיבלו את הגירסה החדשה (7.5), על אף שהיא הודלפה לרשת.

אפליקציית WhatsApps ל-Windows Phone תפעל רק על גירסה 7.5 ומעלה, מכיוון שרק בגירסה זו מיקרוסופט הוסיפה תמיכה ביכולות Multi-Tasking (לרבות Push Notifications) ואפשרה למפתחים גישה לספר טלפונים של המשתמש, שהיא חיונית לייצור רשימת אנשי הקשר באפליקציה.

בנוסף לגירסת ה-Windows Phone שהושקה היום, WhatsApp זמינה גם למכשירי אנדרואיד, סימביאן (נוקיה), בלקברי ואייפון. גירסאות האנדרואיד, סימביאן, בלקברי ו-Windows Phone - מוצעות להורדה בחינם, כאשר לאחר שנת השימוש הראשונה, המשתמש מחויב בתשלום של 1.99 דולר לשנה. לעומת זאת, באייפון, האפליקציה נמכרת בעלות חד-פעמית של 0.99 דולר והמשתמש אך הוא אינו נדרש לשלם דמי שימוש שנתיים, כמו בפלטפורמות האחרות.

נכון להיום, אפליקציית ה-Windows Phone של WhatsApp איננה כוללת את כל התכונות, כפי שהן מוצעות בשאר הפלטפורמות. היא איננה תומכת בצורה מלאה בשליחה וקבלה של קבצי וידאו וסאונד ולא בצ'אט קבוצתי. בישראל, עדיין לא הושק מכשיר Windows Phone 7, כך שנכון לעכשיו, עדיין מדובר בפלטפורמה לא-רלוונטית עבור המשתמש הישראלי, במיוחד לאור העובדה שהמערכת עדיין לא תורגמה והותאמה בצורה מלאה לשפה העברית.

להורדת אפליקציית WhatsApp למכשירי Windows Phone 7.5 מחנות האפליקציות Zune Marketplaceכתבות נוספות

רשמית: טים קוק נחת בישראל; נפגש עם הנשיא ריבלין
שגיא קליין | 18:51 | 25.2.2015

תערוכת הסלולר העולמית - סיקור מיוחד בפוקט הישר מברצלונה
שגיא קליין | 17:07 | 23.2.2015