שגיא קליין
עורך ראשי

אפל משחררת עדכון תוכנה iOS 6.0.2 לאייפון 5 ולאייפד מיני
חברת אפל משחררת עידכון תוכנה מינורי למשתמשי האייפון 5 והאייפד מיני, אשר נועד לתקן בעיות הקשורות ל-WiFi.

21:39 | 18.12.2012 , שגיא קליין

חברת אפל שיחררה את גירסת התוכנה iOS 6.0.2 - גירסת עדכון מינורית, הכוללת תיקונים לבעיות אשר השפיעו על חיבור ה-WiFi. העדכון המינורי החדש מוצע אך ורק למשתמשי אייפון 5 ואייפד מיני (מכל הסוגים), ככל הנראה, מכיוון שרק מכשירים אלו סובלים מבעיות ה-WiFi שהעדכון מתקן. אפל כנראה החליטה לשחרר את העדכון לאחר שמשתמשי אייפון 5 ואייפד מיני רבים התלוננו על בעיות בהתחברות לרשתות WiFi וגלישה איטית ברשתות WiFi מסוימות.

 העדכון מוצע ללא תשלום. עבור מכשירים אחרים כמו אייפד 3, אייפון 4 וכדומה, הגירסה העדכנית ביותר כרגע היא 6.0.1. בקרוב אפל תשחרר גירסת תוכנה חדשה iOS 6.1 אשר תוצע לכל המכשירים האחרונים של החברה.

שדרוג תוכנה: "דרך האוויר"

ניתן לעדכן לגירסה החדשה ישירות מתוך המכשיר (מסך "הגדרות" > "כללי" > "עדכוני תוכנה") וללא צורך בחיבור של המכשיר למחשב. הורדת העדכון מתוך המכשיר יכולה להתבצע בחיבור WiFi בלבד ומשקלו של העדכון הוא כ-50 מגה (תלוי בסוג המכשיר), כך שהורדת העדכון יכולה להימשך זמן מה, בהתאם לרוחב הפס של חיבור ה-WiFi. כדי לבצע את העדכון מתוך המכשיר, יש צורך בשטח אחסון פנוי לטובת ההורדה וההתקנה של הגירסה החדשה.

משתמשי אייפון 5 עם גירסה 6.0 - שימו לב: מסתבר כי היכולת של האייפון 5 להוריד ולהתקין עדכוני גירסה "דרך האוויר" לא עובדת כמו שצריך. משתמשי iPhone 5 שרוצים לעדכן את המכשיר "דרך האוויר" צריכים להוריד תיקון מיוחד, אשר יאפשר להם להוריד עדכוני גירסה למכשיר בצורה תקינה.

הורדת התיקון המיוחד מתבצעת באמצעות מסך "עידכוני תוכנה" (נכנסים למסך "הגדרות" > "כללי" > "עדכוני תוכנה"). לאחר הורדת והתקנת התיקון המקדים, יהיה ניתן להוריד את הגירסה החדשה (iOS 6.0.2) באמצעות אותו מסך. משתמשים שיש להם כבר גירסה 6.0.1 לא צריכים להוריד את התיקון המיוחד (המאפשר הורדת עידכונים) והם יכולים להוריד את גירסת התוכנה החדשה בצורה ישירה.

שדרוג תוכנה: דרך iTunes


כל מי שלא רוצה או יכול לבצע את העדכון "דרך האוויר", יכול לחבר את המכשיר לתוכנת ה-iTunes כדי לבצע את השדרוג ל-iOS 6. לשדרוג המכשיר באמצעות iTunes יש לעדכן את תוכנת ה-iTunes לגירסה העדכנית ביותר - על ידי הורדת הגירסה המעודכנת של iTunes מאתר אפל. מומלץ לבצע את העדכון באמצעות המחשב הראשי באמצעותו המכשיר מסונכרן בדר"כ, כדי להימנע ממצב של אובדן מידע.


שדרוג הגירסה או כל פעולה אחרת המתבצעת במכשיר היא באחריות המשתמש בלבד ומערכת פוקט לא לוקחת אחריות על כל נזק שעלול להיגרם.


מומלץ לגבות את המכשיר לפני העדכון


למרות ששדרוג הגירסה אינו אמור למחוק את תוכן המכשיר, מומלץ לפני השדרוג לגירסה החדשה לבצע גיבוי מלא של המכשיר - למקרה שהשדרוג ייכשל. יש לבצע את השדרוג במחשב הראשי, שבו מתבצע הסנכרון של האייפון באמצעות הגירסה העדכנית של iTunes, אותה ניתן להוריד מאתר אפל. ביצוע של שדרוג הגירסה במחשב אחר עלול להוביל למחיקה של תכנים, לרבות ספריית המוסיקה השמורה במכשיר. ניתן לבצע גיבוי של המכשיר באמצעות תוכנה ה-iTunes או באמצעות שירות הענן iCloud, אך שירות הגיבוי של iCloud אינו מבצע גיבוי מלא ולרוב מצריך הגדלה בתשלום של נפח האחסון בשירות iCloud.
כתבות נוספות

רשמית: טים קוק נחת בישראל; נפגש עם הנשיא ריבלין
שגיא קליין | 18:51 | 25.2.2015

תערוכת הסלולר העולמית - סיקור מיוחד בפוקט הישר מברצלונה
שגיא קליין | 17:07 | 23.2.2015