שגיא קליין
עורך ראשי

017 לחו"ל: קבוצת HOT משיקה את שירותי השיחות לחו"ל
קבוצת HOT נכנסת רשמית לשוק השיחות לחו"ל ומשיקה את פעילותה של "הוט מובייל 017", המציעה שיחות לחו"ל לקהל הרחב.

15:46 | 15.1.2013 , שגיא קליין

קבוצת HOT נכנסת בצורה מלאה לשוק השיחות לחו"ל ומשיקה את שירותי השיחות לחו"ל לציבור הרחב, אשר יוצעו מעתה לכלל הצרכנים באמצעות הקידומת הבינלאומית שלה 017. רישיון השיחות לחו"ל ניתן לחברה כבר לפני חודשים ארוכים לחברת הבת "הוט מובייל תקשורת בינלאומית", אך רק לאחרונה החברה קיבלה היתר הפעלה ממשרד התקשורת - מה שאפשר לה להשיק את השירות לקהל הרחב. למרות ששירות השיחות לחו"ל מסופק תחת המותג הוט מובייל, הוא לא מוגבל רק ללקוחות הסלולר של הוט מובייל.

לא צריך להירשם: רק מחייגים 017 ומשלמים בחשבון הטלפון

כדי לחייג לחו"ל באמצעות הוט מובייל, צריך פשוט להשתמש בקידומת 017 לפני המספר הבינלאומי - כאשר החיוב בגין השיחה מתבצע באמצעות חשבון הטלפון של הלקוח. כך למשל, לקוח סלקום אשר יחייג לחו"ל באמצעות הוט מובייל 017 ישלם על כך בחשבון הסלקום שלו. הלקוח לא צריך להירשם מראש אצל הוט מובייל או למסור לה אמצעי תשלום - אלא רק לחייג 017. ניתן לחייג לחו"ל באמצעות 017 מכל קו נייח או נייד בישראל (כל עוד הוא לא חסום לשיחות לחו"ל) - כך שגם מנויי בזק, פרטנר, גולן, YouPhone, סלקום, 012 סמייל וכו' - יכולים לחייג לחו"ל באמצעות המפעילה הבינלאומית "הוט מובייל תקשורת בינלאומית".

תעריפים הוגנים ואחידים, גם למי שמחייג מקו סלולרי

הוט מובייל 017 מציעה תעריפים הוגנים, אחידים ושקופים, אשר כוללים כבר את דמי הקישוריות הנייחים והניידים. בדר"כ ספקי השיחות  לחו"ל מציעים מחירים הכוללים רק את דמי הקישוריות הנייחים, כך שהלקוח צריך להוסיף כסף במקרה שהשיחה מתבצעת מקו סלולרי. במקרה של 015 הלו, המחירים אפילו לא כוללים את דמי הקישוריות הנייחים, כך שהלקוח צריך להוסיף למחיר שהיא מציגה את דמי הקישוריות, בהתאם לסוג קו (נייח או נייד) ממנו הוא חייג. 

שיחה לארה"ב באמצעות הוט מובייל 017 תעלה 15 אגורות לדקת שיחה, כולל מע"מ ודמי קישוריות מלאים. כלומר, גם אם אתם מחייגים מקו נייח וגם אם אתם מחייגים נייד - המחיר הסופי שתשלמו לארה"ב הוא 15 אגורות לכל דקה שיחה. שיחה ליעד נייח במדינות מערב אירופה כמו בריטניה, גרמניה וצרפת תעלה גם 15 אגורות - כולל מע"מ ודמי קישוריות מלאים. 

שיחה ליעד נייד בבריטניה, גרמניה וצרפת תעלה 50 אגורות לדקה, כולל מע"מ ודמי קישוריות מלאים. כאמור, החברה לא גובה תוספת תשלום אם אתם מבצעים את השיחה מהקו הסלולרי שלכם, בשונה מבזק בינלאומי, 012 סמייל ונטוויז'ן 013 - אשר גובות תוספת של דמי קישוריות מלקוחות המבקשים לבצע את החיוג מקו סלולרי. חברות אלו גם מבקשות מהלקוחות להירשם אצלהן מראש ולמסור להן אמצעי תשלום לחיוב - כדי ליהנות מתעריפים משתלמים. הוט מובייל לעומת זאת, מציעים תעריפים הוגנים - גם ללקוחות מזדמנים שכלל אינם משויכים אליה.

שיוך הקו להוט מובייל 017

מי שיירצה, יוכל מעתה לבקש מספק הטלפוניה שלו לבצע שיוך של הקו לחברת "הוט מובייל תקשורת בינלאומית" - כך שהחיוג באמצעות הקידומת 00 (והסימן פלוס, מקו סלולר) יתבצע באמצעותה, במקום לחייג 017. גם לקוחות שלא יבצעו שיוך לקו הטלפון שלהם, יוכלו ליהנות מאותם תעריפים שמציעה הוט מובייל בחיוג לחו"ל. הוט מובייל 017 החלה להפעיל מוקד שירות ותמיכה בתחום השיחות הבינלאומית (כולל שירותי מרכזיה ובירור תעריפים) - במספר 1878, אליו ניתן להתקשר מכל קו נייח או נייד.

8 ספקיות המציעות שיחות לחו"ל

הוט מובייל 017 מצטרפת לגולן טלקום בינלאומי 016, שגם היא השיקה לאחרונה את שירותי השיחות לחו"ל שלה לקהל הרחב. במקרה של "גולן טלקום בינלאומי", הלקוח צריך להירשם מראש באתר האינטרנט שלה (GLTI.co.il) ולמסור אמצעי תשלום, כדי לחייג לחו"ל באמצעותה. כעת, בשוק השיחות לחו"ל פועלות 8 ספקיות: בזק בינלאומי 014 (מקבוצת בזק-פלאפון), נטוויז'ן 013 (מקבוצת סלקום), 012 סמייל (מקבוצת פרטנר), טלזר 019, אקספון 018, הלו 015 (מקבוצת רמי לוי), גולן טלקום בינלאומי 016 וכעת - גם הוט מובייל תקשורת בינלאומית 017.

לצרכני סלולר רבים יש כיום חבילות סלולר הכוללות גם שיחות לחו"ל "ללא הגבלה" למדינות רבות בחו"ל, אך הטבות אלו מוגבלות למדינות מסוימות ולרוב, רק ליעדים נייחים באותן מדינות. אך לקוחות רבים נוהגים להתקשר ליעדים ניידים בחו"ל, כך שההטבה הכלולה בחבילת הסלולר שלהם כלל לא רלוונטית עבורם. כך שהתחרות היא על אותם לקוחות שמרבים להתקשר ליעדים ניידים בחו"ל, אשר זקוקים לספק בינלאומי שייתן להם פתרון זול.

לתעריפון המלא של הוט מובייל תקשורת בינלאומית 017כתבות נוספות

רשמית: טים קוק נחת בישראל; נפגש עם הנשיא ריבלין
שגיא קליין | 18:51 | 25.2.2015

תערוכת הסלולר העולמית - סיקור מיוחד בפוקט הישר מברצלונה
שגיא קליין | 17:07 | 23.2.2015