שגיא קליין
עורך ראשי

גם בישראל: ה-Sony Ericsson X10 יעודכן לגירסת אנדרואיד 2.3
חברת ברס-אלקטרה, נציגת סוני-אריקסון בישראל, הודיעה כי תציע עדכון תוכנה לאנדרואיד 2.3 (המכונה Gingerbread) עבור משתמשי ה-Sony Ericsson X10.

16:37 | 27.4.2011 , שגיא קליין

חברת ברס-אלקטרה, נציגת סוני-אריקסון בישראל, הודיעה כי תספק עדכון לגירסת אנדרואיד 2.3 (המכונה Gingerbread) עבור מכשיר ה-Sony Ericsson X10. זאת, בהמשך להחלטת סוני-אריקסון העולמית, אשר החליטה באופן מפתיע להציע את העדכון. העדכון צפוי להיות זמין במהלך יוני-יולי - עם תמיכה מלאה בעברית.

יצרני הסלולר ומפעילי הסלולר עורכים במערכת ההפעלה אנדרואיד שינויים רבים, כך בכל גירסה חדשה של אנדרואיד שגוגל משחררת, כל ההתאמות והתרגומים צריכים להיעשות מחדש. תהליך זה כרוך בכסף וזמן רב, כך שלא תמיד משתלם ליבואני הסלולר להשקיע את המשאבים הדרושים כדי לספק עדכוני גירסה חדשים. הצרכנים נותרים עם גירסת התוכנה המקורית שהגיעה עם המכשיר ולא נהנים מהחידושים שגוגל מציגה בגירסאות האנדרואיד החדשות.

בעולם, הסיפור פחות בעייתי, בעיקר בשל סוגיות של שפה ולוקליזציה והועבדה שבאירופה בדר"כ יש ליצרניות הסלולר סניפים מקומיים ולא משווקים או יבואנים בלעדיים כמו בישראל. עבור משתמשי ה-X10 בישראל מדובר בחדשות משמחות במיוחד. במקור, ה-X10 הושק בעולם עם גירסת התוכנה אנדרואיד 1.6 ובישראל הוא כבר הגיע עם אנדרואיד 2.1. ישראל הייתה מבין המדינות הראשונות בעולם ששיווקה את ה-X10 עם תמיכה ב-Multi-Touch. חשוב להדגיש כי העדכון מתייחס רק ל-X10 ולא לשאר הדגמים בסדרה - כדוגמת ה-X10 Mini.

ה-X10 משווק כיום רק ברשת פלאפון. השדרוג החדש צפוי להביא לשיפור בביצועי התוכנה של המכשיר וכן תמיכה ביצירת נקודה חמה אישית, על ידי שיתוף חיבור האינטרנט הסלולרי (WiFi Tethering). נוכל רק לקוות כי יבואנים אחרים ישכילו ללכת בדרכה של סוני-אריקסון ולהציע עדכוני גירסה ללקוחות.
כתבות נוספות

רשמית: טים קוק נחת בישראל; נפגש עם הנשיא ריבלין
שגיא קליין | 18:51 | 25.2.2015

תערוכת הסלולר העולמית - סיקור מיוחד בפוקט הישר מברצלונה
שגיא קליין | 17:07 | 23.2.2015