שגיא קליין
עורך ראשי

גוגל מאפשרת תכנון נסיעה בתחבורה ציבורית - גם בישראל
גוגל מציעה החל מהיום נתוני תחבורה ציבורית בישראל בשירות המפות שלה - Google Maps. מעכשיו, אפשר לתכנן נסיעה גם באוטובוסים ורכבות

11:18 | 18.4.2013 , שגיא קליין

חברת גוגל מאפשרת החל מהיום לתכנן נסיעה בתחבורה ציבורית (Transit) בישראל באמצעות שירות המפות שלה Google Maps. עד כה, גוגל הציעה בישראל רק תכנון מסלול ברכב או ברגל, אך כעת היא מאפשרת למשתמש לקבל מידע איך להגיע ליעד תוך שימוש באוטובוסים ורכבות. גוגל מספקת מידע שמקורו ב-21 מפעילי תחבורה ציבורית, לרבות אגד, מטרופולין, קווים, דן, רכבת ישראל, סיטיפס (הרכבת הקלה) ועוד.

ניתן לבצע תכנון מסלול בתחבורה ציבורית מתוך אתר Google Maps (שכתובתו: maps.google.com) או מתוך אפליקציית Google Maps בסלולר - על ידי בחירה באייקון האוטובוס. לאחר הזנת יעד הנסיעה, גוגל תציג למשתמש את מגוון המסלולים האפשריים ולאחר בחירת המסלול הרצוי, המשתמש יקבל מידע מפורט לגבי כיצד להגיע ליעד באמצעות תחבורה ציבורית כולל הערכה גסה של הזמן הדרוש לנסיעה.

נכון לעכשיו, תחנות האוטובוס בישראל אינן מופיעות על גבי המפה, אך גוגל מציגה את התחנות הרלוונטיות במקרה של תכנון נסיעה בתחבורה ציבורית. כמו כן, החברה עדיין לא מספקת בישראל נתוני תחבורה ציבורית בזמן אמת (Live Transit), אלא מציגה רק את מועדי הנסיעה הרשמיים. אך כבר היום, אוטובוסים רבים מצוידים ב-GPS, המשגרים את נתוני המיקום שלהם למשרד התחבורה אשר מציע את המידע הזה לגורמים חיצוניים. כך למשל, אפליקציות כמו Moovit ו-Netbus עושות כבר היום שימוש במידע הזה כדי להציג את זמני ההגעה של האוטובוסים בזמן אמת, אשר לעיתים, שונים מאוד, מזמני ההגעה הרשמיים (המתוכננים).

נראה כי גוגל ממשיכה להשקיע ולפתח את שירות המפות שלה בישראל, באמצעות הרחבת הנתונים והשירותים שהמפה מציעה - כדוגמת נתוני תנועה (Traffic), תצוגת רחוב (Street View) וניווט קולי (Navigation). בחלק מהאזורים, גוגל מציגה בישראל מבנים בתצוגת תלת-מימד. החברה עדיין לא מציעה בישראל תצוגת אווירית ("תצוגת עין הציפור"), הוראות נסיעה באופניים וכאמור - נתוני תחבורה ציבורית בזמן אמת, על שאף שהמידע הזה לכאורה קיים ונגיש ועבורה.כתבות נוספות

רשמית: טים קוק נחת בישראל; נפגש עם הנשיא ריבלין
שגיא קליין | 18:51 | 25.2.2015

תערוכת הסלולר העולמית - סיקור מיוחד בפוקט הישר מברצלונה
שגיא קליין | 17:07 | 23.2.2015