שגיא קליין
עורך ראשי

סוף סוף: ה-Nokia N8 הושק רשמית בישראל
מכשיר הדגל של נוקיה, ה-N8, הושק סוף סוף בישראל. סלקום החלה לשווק את המכשיר היום ופלאפון תתחיל לשווק אותו החל ממחר. Orange צפויה להצטרף בתוך מספר ימים.

15:00 | 30.1.2011 , שגיא קליין

סוף סוף, לאחר חודשים של עיכובים, יורוקום-נוקיה משיקה בישראל את ה-N8. המכשיר החל להימכר (30.1) ברשת סלקום והחל ממחר הוא ישווק גם ברשת פלאפון. גם Orange תתחיל לשווק את המכשיר בימים הקרובים. ברשת סלקום הוא משווק במחיר של 109 ש"ח X36 חודשים (או 98 ש"ח X36 חודשים לרוכשים באמצעות אתר סלקום - סה"כ 3528 ש"ח). בשלב זה, טרם פורסם מחירו של המכשיר. לטענת משתמש בפוקט, עמוד המוצר של ה-N8 עלה בטעות לאתר סלקום, כבר בחודש אוקטובר - עוד בטרם הושק המכשיר. בתצלום שפירסם המשתמש, מופיע תג המחיר 98 ש"ח X36 חודשים - לכן, יהיה מעניין לראות אם אכן זהו יהיה המחיר בסלקום. יש לציין כי גורמים בסלקום הכחישו את הטענה שעמוד המוצר אכן עלה באתר החברה.

המכשיר הוכרז בחודש אפריל השנה ובמקור, היה אמור להיות משווק בארץ בועולם בסוף חודש אוגוסט. לבסוף, נוקיה העולמית החלה בשיווק המכשיר רק בתחילת אוקטובר, בעיקר במדינות המפתח באירופה. בתעשייה המקומית העריכו עד לאחרונה שהמכשיר יגיע לישראל בתוך כשבועיים שלושה לכל היותר ממועד שיווקו בעולם, אך בפועל המכשיר מושק במרחק של יותר מ-4 חודשים מההשקה האירופאית שלו.

השיווק של ה-N8 נבנה ברובו על יכולות הצילום של המכשיר, בדגש על היכולת לצלם וידאו באיכות HD. בינתיים, בישראל הושקו מספר מכשירים בעלי יכולת זו כדוגמת - iPhone 4, HTC Desire, Sony Ericsson Vivaz ו-Samsung Wave. בהמשך, סמסונג וסוני-אריקסון צפויות להשיק מכשירי HD נוספים. ה-N8 הוא אינו מכשיר הסימביאן^3 הראשון בישראל, אלא זהו ה-C7 שהושק כבר בחודש שעבר, המציע היצע דומה של תכונות. ה-N8 לעומת ה-C7, כולל מצלמת 12 מגה-פיקסל עם פלאש Xenon אמיתי בנוסף ליציאת HDMI.

אפל ושאר יצרניות כבר הרגילו אותנו להשקות "זריזות". כלומר, קיצור משך הזמן מיום ההכרזה על המכשיר ועד מועד ההשקה (תחילת המכירה) שלו בפועל. במקרה של ה-iPhone 4, המכשיר הוכרז בעולם ביוני והחל להימכר בישראל בסוף ספטמבר. למרות שישראל הייתה מבין המדינות האחרונות להשיק את האייפון 4, עדיין מדובר בזמן קצר יחסית בהשוואה למקרה של ה-N8.כתבות נוספות

רשמית: טים קוק נחת בישראל; נפגש עם הנשיא ריבלין
שגיא קליין | 18:51 | 25.2.2015

תערוכת הסלולר העולמית - סיקור מיוחד בפוקט הישר מברצלונה
שגיא קליין | 17:07 | 23.2.2015