שגיא קליין
עורך ראשי

HTC Desire מקבל עדכון גירסה לאנדרואיד 2.2 עם צילום וידאו HD
חברת HTC מודיעה על הפצת עדכון לגירסת אנדרואיד 2.2 למכשירי ה-Desire. מעבר לכל החידושים של אנדרואיד 2.2, העדכון יאפשר למשתמשי ה-Desire צילום וידאו באיכות HD. מסתבר, שהמצלמה של ה-Desire תומכת באיכות זו, אך היא הייתה חסומה תוכנתית.

20:44 | 31.7.2010 , שגיא קליין

חברת HTC הודיעה בסוף השבוע כי משתמשים שרכשו מכשיר Desire באירופה (סימפרי, שלא דרך רשת סלולרית), יקבלו עדכון לגירסת האנדרואיד החדשה (2.2), המכונה "FroYo" ("פרוזן יוגורט") שהוכרזה בחודש מאי האחרון בכנס המפתחים השנתי של גוגל. אנדרואיד 2.2 כוללת בתוכה מגוון רחב של שיפורים, לרבות שיפור במהירות הגלישה בדפדפן, תמיכה ביצירת נקודת חמה אישית ושיתוף החיבור הסלולרי באמצעות WiFi ותמיכה בהתקנת אפליקציות על גבי כרטיס זיכרון ולא רק על זיכרון האחסון הפנימי של המכשיר.

מעבר לחידושים של גירסת האנדרואיד החדשה, HTC מוסיפה מספר חידושים משלה - אפשרות לסנכרון ספריית המוסיקה עם iTunes, שיחה מזוהה משופרת (פרי פיתוח של HTC) ויישומון (Widget) לשיתוף אפליקציות. גולת הכותרת היא דווקא היכולת לצלם וידאו באיכות HD. מסתבר שהמצלמה של ה-Desire מסוגלת לצלם וידאו באיכות HD - רק שב-HTC לא אפשרו זאת מבחינה תוכנתית. כעת, עם העדכון החדש, יוכלו משתמשי Desire לצלם וידאו HD. מדובר בשדרוג מפתיע שמשאיר את הדיזייר רלוונטי ועדכני, גם במחצית השנייה של השנה.

העדכון יופץ אוטומטית ובהדרגה בקרב משתמשי ה-Desire "בדחיפה" בשיטת Over-The-Air. המשתמש יקבל הודעה למכשיר, על כך שיש גירסת תוכנה חדשה והוא יידרש לאשר את הורדת העדכון וביצוע השדרוג. HTC מבהירה כי העדכון אינו מוחק את תכולת המכשיר, אך בשל משקלו של קובץ העדכון, HTC ממליצה לבצע את הורדת העדכון בחיבור WiFi ולא בחיבור סלולרי, כדי להימנע מחיובי Data מיותרים.

העיכוב בהשקת המכשיר בישראל

מכשיר ה-Desire טרם הושק בישראל והוא צפוי להיות משווק (בשוק הפתוח) על ידי ניופאן טלקום, נציגת HTC בישראל, במהלך החודשיים הקרובים. לעת עתה, המכשיר לא צפוי להימכר דרך חברות הסלולר, על אף הביקוש האדיר למכשיר ה-Desire. העיכוב בהשקת המכשיר בישראל נובע מבעיה של מחסור במסכי AMOLED, הנמצאים בשימוש במכשירי ה-Desire. חברת HTC הודיעה בימים האחרונים כי תעבור להשתמש במסכי SLCD במקום, כדי להימנע מעיכובים נוספים. מסכי SLCD נחשבים לזולים יותר ויעילים יותר מבחינה אנגרטית. איכות התצוגה של מסכי ה-SLCD מתקרבים לאיכות התצוגה של מסכי ה-AMOLED (מבחינת עומק ועושר צבעים) - על אף שהעין האנושית הממוצעת לא בהכרח תבחין בהבדלים.

נוכל רק לקוות שבניופאן ישכילו להשיק את ה-Desire עם גירסת התוכנה החדשה, שמאפשרת למשתמש צילום וידאו HD - כדי לפצות על העיכוב המשמעותי בהשקת המכשיר.כתבות נוספות

רשמית: טים קוק נחת בישראל; נפגש עם הנשיא ריבלין
שגיא קליין | 18:51 | 25.2.2015

תערוכת הסלולר העולמית - סיקור מיוחד בפוקט הישר מברצלונה
שגיא קליין | 17:07 | 23.2.2015