שגיא קליין
עורך ראשי

חשיפה בלעדית: פלאפון משיקה מסלול שיחות ו-SMS ללא הגבלה
פלאפון משיקה השבוע מסלול מהפכני במגזר העסקי: שיחות ו-SMS ללא הגבלה לכל הרשתות תמורת 699 ש"ח לפני מע"מ. זאת, בנוסף לחבילת גלישה 10GB ושירות תיקונים כולל. מהיום, מדברים כמה שרוצים. כל הפרטים על המהפכה החדשה של פלאפון.

15:54 | 23.7.2009 , שגיא קליין

חברת פלאפון משיקה מסלול חדש ומהפכני ללקוחות עסקיים, הכולל שיחות ו-SMS לכל הרשתות ללא הגבלה, תמורת 699 ש"ח לחודש לא כולל מע"מ או כ-814 ש"ח כולל מע"מ. המסלול, העונה לשם "Business Unlimited" אינו מוגבל בכמות הדקות וכולל דמי קישוריות, שירות תיקונים כולל, גלישה בלתי מוגבלת בפורטל הסלולרי של החברה וחבילת גלישה בנפח של 10GB לגלישה באינטרנט. כמו כן, במסגרת שיתוף הפעולה עם בזק בינלאומי, ניתן לחייג ללא תשלום נוסף למגוון יעדים נייחים בחו"ל, כדוגמת רוסיה, ספרד, איטליה, גרמניה, יוון, ארה"ב (כולל ניידים) ועוד.

השימוש כמובן כפוף לתנאי שימוש הוגן והדבר מעוגן בחוזה היטב: "מובהר כי הלקוח מתחייב להשתמש בהטבות שבמסלול בתום לב ובדרך מקובלת ולעשות בהן שימוש הוגן. פלאפון תהא רשאית להפסיק את השירות ללקוח או לחייבו בגין דקות שיחה או הדועות SMS בכל מקרה בו הלקוח יעשה שימוש העולה פי שלוש מהכמות הממוצעת של לקוח ברשת פלאפון או במקרה כמות השימוש של הלקוח מפריעה לרשת פלאפון או למשתמשים אחרים". פלאפון למעשה גם מבטיחה שלא ייעשה שימוש המוני בקו מצד גורמים מסחריים, כדוגמת רשימות תפוצה ב-SMS.

זו מהפכת ה-Unlimited השנייה בישראל לאחר שבסלקום החליטו להשיק חבילת גלישה ללא הגבלה (גם היא תחת תנאי שימוש הוגן), שזוכה להצלחה רבה. פלאפון למעשה פונה לקהל המשתמשים הכבדים, שבעיקר כאלו שנוטים לצרוך מעל ל-2500 דקות בחודש או לכל אדם אחר שבאמת לא רוצה להיות מופתע בסוף בחודש. אין ספק כי מדובר כאן במהלך של חדשנות, מהפכנות ויצירת תקדים בשוק הסלולר הישראלי. למנויים שרגילים לקבל חשבון של 1,000 ש"ח (כן, יש כאלה בישראל), ימצאו עניין רב בתוכנית החדשה של החברה.

יודגש כי התוכנית מוצעת תחת התחייבות ל-36 חודשים, כמקובל בשוק העסקי. כאמור, רק לקוחות עסקיים (SOHO) יכולים להצטרף לתוכנית, אך אנחנו מקווים כי החברה תאפשר גם ללקוחות פרטיים להצטרף לתוכנית. בפועל, פלאפון תוכל להרוויח לא מעט מלקוחות שייצטרפו לתוכנית, גם אם יהיו כאלה שבאמת ידברו הרבה. העלות המרכזית של פלאפון היא כמובן עלות הקישוריות שהחברה משלמת בשיחה לרשת אחרת. ב-SMS עלות הקישוריות זניחה מאוד ואילו  בתרחיש המוגזם ביותר, הלקוח יכול להגיע לעד 10 שעות (600 דקות) של שיחות יוצאות ביום, שהם 18,000 דקות בחודש ממוצע. לפי החישוב שלנו, בתרחיש המוגזם הזה, הלקוח ישלם כ-4 אגורות לדקה לא כולל מע"מ בניצול מלא של העלות החודשית.

בתמונה הכוללת, ברוב המקרים פלאפון לא תפסיד - בעיקר במקרים שהלקוח ייבחר לדבר בעיקר בתוך הרשת, על אף שנכון יותר לחשב את הרווח וההפסד של מכלול הלקוחות שייצטרפו לתוכנית זו. עם הירידה החדה הצפויה בתעריפי הקישוריות, התוכנית הזו תהיה הגיונית הרבה יותר לחברות הסלולר. מה שבטוח, פלאפון מבססת את הלגיטימיות של מסלולי Unlimited בישראל ועלולה לעורר מהלך דומה מצד המתחרות. בזווית העסקית, מדובר בלקוח שיתחייב לשלם לחברת פלאפון כ-25,000 ש"ח (לפני מע"מ) על פני 3 שנים תמורת הזכות לדבר ללא הגבלה. מבחינתה, זו התחייבות להכנסה קבועה, גם במקרה שהלקוח לא דיבר בכלל. שוב, על אף ההתלהבות ממודל החיוב שפלאפון מציעה, זה ממש לא מתאים לכל אחד ויש סיכוי רב שלקוחות עם חשבוניות של 500-600 ש"ח יעדיפו "להמשך כלפי מעלה" לתוכנית החדשה, לטובת שקט נפשי.

אין ספק שלקוחות שייצטרפו למסלול, ירשו לעצמם לדבר הרבה מהרגיל. אבל מסלולי Unlimited זה לא דבר חדש בעולם, במדינות רבות מוצעים מסלולים דומים, חלקם רק עם שיחות ללא הגבלה לכל הרשתות וחלקם עם שיחות ללא הגבלה בתוך הרשת. בראשית דרכה של פרטנר, איי שם ב-1999 החברה הציעה מסלול שיחות ו-SMS ללא הגבלה שאינו כולל דמי קישוריות, בתמורה של לכ-400 ש"ח בחודש (orange first). המשמעות היא ששיחה ליעדי orange הייתה ללא תשלום נוסף ואילו שיחה לרשתות אחרות הייתה כרוכה בתשלום נוסף בהתאם לדמי הקישוריות (דמי הקישוריות היום - כ-28 אגורות כולל מע"מ). המסלול אינו מוצע כיום ללקוחות אך עדיין נמצא ברשותם של לקוחות.

Business Unlimited - אז מה התוכנית כוללת?
- שיחות לכל הרשתות, ללא הגבלה
- הודעות SMS לכל הרשתות, ללא הגבלה
- שירות תיקונים כולל
- גלישה ללא הגבלה בפורטל הסלולרי של פלאפון
- חבילת גלישה 10GB לגלישת אינטרנט (חיצוני)
- הטבת שיחות לחו"ל - למגוון יעדים נייחים באמצעות 014

* בכפוף לתנאי שימוש הוגן
כתבות נוספות

רשמית: טים קוק נחת בישראל; נפגש עם הנשיא ריבלין
שגיא קליין | 18:51 | 25.2.2015

תערוכת הסלולר העולמית - סיקור מיוחד בפוקט הישר מברצלונה
שגיא קליין | 17:07 | 23.2.2015